Wielkoformatowe obrazy / modułowe obiekty przestrzenne / instalacja audiowizualna
Prace zaprezentowane na wystawie są efektem wieloletnich poszukiwań i rygorystycznego podejścia do warsztatu. U Wojciecha Zubali kontemplacyjne wielkoformatowe obrazy są wynikiem złożonego, intelektualnego procesu twórczego, który często kończy się pojedynczym malarskim gestem.
Modułowe obiekty przestrzenne Marcina Chomickiego wywodzą się z dokumentacji przestrzeni miejskiej i łączą w sobie elementy architektoniczne, rzeźbę i malarstwo. Z kolei początkowo zajmujący się obiektami przestrzennymi, Paweł Kwiatkowski stworzył instalację audiowizualną, w której dźwięk odgrywa kluczową rolę.
Nowy minimalizm
Wystawa „Proste Historie” to nie tylko okazja do zetknięcia się z minimalizmem w nowym świetle, ale także możliwość zanurzenia się w świecie trzech niezwykłych twórców, którzy udowadniają, że minimalizm ma sens kiedy stoi za nim życie, proces twórczy i świadoma redukcja.
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 5
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 6
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 7
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 9
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 10
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 11
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 12
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 13
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 14
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 15
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 12
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 8
Niepowszechny Spis Artystów
Wystawa „Proste Historie” jest trzecią odsłoną projektu „Niepowszechny Spis Artystów”, podczas której Galeria Salon Akademii prezentuje osobowości i zjawiska artystyczne będące w kontrze do mainstreamowego nurtu.
Podobnie jak dwie poprzednie wystawy z tego cyklu również ta proponuje zupełnie inny język sztuki, daleki od postaw polemicznych. Cykl skupia się na tym, co niepowszechne, nie zawsze popularne, ale niosące ważne i istotne treści. Oddając artystom i artystkom przestrzeń, oddajemy im również pełne prawo głosu i wolności wypowiedzi.
Co, gdzie, kiedy
„Niepowszechny spis artystów” part. III: „Proste Historie”: Marcin Chomicki, Paweł Kwiatkowski, Wojciech Zubala
Galeria Salon Akademii
Krakowskie Przedmieście 5 (wejście od ul. Traugutta)
30 września – 31 października 2023
wystawa czynna: pon. – pt., g. 12.00 – 19.00
wernisaż: 29 września g. 18.00
oprowadzanie autorskie po wystawie „Proste historie”: 20 października (piątek) godz. 18:00.
O koncepcji i realizacji przedsięwzięcia opowiedzą: Marcin Chomicki, Paweł Kwiatkowski, Wojciech Zubala.
Powiązane aktualności
-
„Niepowszechny spis artystów” part. I: „Urodzeni w Hameryce”. Wystawa
22 kwietnia 2023 w Galerii Salon Akademii wystawą pt. "Urodzeni w Hameryce" zainaugurowany zostanie nowy cykl – "Niepowszechny spis artystów". W pierwszej – utrzymanej w duchu neodadaistycznym – części zaprezentowana zostanie, będąca w kontrze względem mainstreamu, twórczość: Grzegorza Kozery, Marty Nadolle i Sebastiana Kroka. Wystawa potrwa do 6 maja 2023.12.10.2023 -
„Niepowszechny spis artystów” part. II: „Czerwony”. Wystawa
"Czerwony" to druga (po "Urodzeni w Hameryce") z cyklu wystaw opatrzonych wspólnym tytułem "Niepowszechny Spis Artystów". Biorący w niej udział artyści: Jacek Jagielski, Ryszard Ługowski, Paweł Nowak, Jarosław Perszko, choć pochodzą z różnych środowisk i ukończyli różne wydziały (malarstwa, grafiki, rzeźby), poprzez swoją działalność artystyczną odczuwają pewien rodzaj wspólnoty. Być może dotyczy to wspólnoty pokoleniowej. A może wspólnym polem jest medium, a raczej płynność pomiędzy gatunkami?12.10.2023