grafika z motywem pięści trzymającej kredki i pędzle
Inauguracja roku akademickiego 2024/2025. Projekt zaproszenia: dr Paweł Osial
JM Rektor i Senat Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie serdecznie zapraszają na inaugurację roku akademickiego 2024/2025, która odbędzie się 2 października (środa) 2024 o godzinie 12.00 w Auli budynku ASP przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Chór Akademicki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod dyrekcją ad. dr. Jakuba Hutka.

Program uroczystości

• Hymn Państwowy,
  • Przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. Błażeja Ostoja Lniskiego,
  • Ślubowanie i Immatrykulacja studentów I roku,
  • Gaude Mater Polonia,
  • Wykład inauguracyjny Jerzego Owsiaka
  • Gaudeamus igitur

"Sztuka bez uprawnień". Wykład inauguracyjny Jerzego Owsiaka

Jerzy Owsiak, fot. Lukasz Widziszowski

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Sztuka bez uprawnień” wygłosi Jerzy Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, jak sam mówi o sobie: „obserwator rzeczy ulotnych i dziwnych”.

Debiutował na antenie Rozgłośni Harcerskiej w 1986 roku. Dziś swoją audycję muzyczną prowadzi w każdy poniedziałek o godzinie 20:00 na antenie Antyradia.

Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą realizuje ideę corocznego Finału WOŚP. Do tej pory Fundacja w styczniowych zbiórkach zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 2 mld PLN. Twórca Przystanku Woodstock (dziś Pol’and’Rock Festival) – największego otwartego Festiwalu w Europie.

Inauguracja roku akademickiego 2024/2025

Aula budynku ASP przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39