Projekt ARTASK to poświęcony edukacji artystycznej podcast dr Marty Jarnuszkiewicz, artystki wizualnej i edukatorki, wykładowczyni na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie.

Na Spotify są już dostępne dwa pierwsze odcinki: rozmowa z Liwią Bargieł Kiełbowicz – choreografką, tancerką i edukatorką o roli ruchu w edukacji artystycznej oraz drugi – o architekturze troski z Iwoną Kalenik – architektką, współautorką (wraz z Agnieszką Kacprzak) propozycji pawilonu polskiego na Biennale architektury w Wenecji (2023).

Współczesna edukacja artystyczna. Czym jest?

Marta Jarnuszkiewicz, prowadząca i pomysłodawczyni podcastu ARTASK. Fot. z archiwum autorki

Podcast ARTASK jest inkubatorem pomysłów – jego celem jest stworzenie przestrzeni do twórczego dialogu na temat współczesnej edukacji artystycznej.

Czym jest? Jaka jest jej rola? Jaki jest sens edukacji artystycznej XXI wieku? Jaki ma na nas wpływ? Co możemy zrobić aby była lepsza, ważniejsza, podążająca za wyzwaniami przyszłości? Czy umiłowanie piękna, podobnie jak mądrości, jest wartością pożądaną i poszukiwaną we współczesnych kulturach? Czy edukacja artystyczna powiązana jest ze świadomością ekologiczną? Czy znajduje się w niej miejsce na artywizm?

A także: jaka jest jej rola w związku z zagrożeniami dotyczącymi katastrofy klimatycznej, powszechnego kryzysu zdrowia psychicznego czy toczących się wojen? O tym między innymi Marta Jarnuszkiewicz rozmawia z gośćmi w podcaście ARTASK.

Marta Jarnuszkiewicz

Artystka wizualna, dydaktyczka i edukatorka. Od 10 lat pracuje w obszarze edukacji artystycznej na różnych jej poziomach. Absolwentka wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Wykłada na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Bio artystki.