07.05.2024

„PRE/TEKSTY”. Wystawa prac studentów Pracowni Plakatu i Grafiki Wydawniczej w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Motyw bezwłosej głowy w odcieniach czerwono-pomarańczowych, z białym elementem graficznym i tytułem wystawy
„PRE/TEKSTY”. Wystawa prac studentów Pracowni Plakatu i Grafiki Wydawniczej. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, 11 maja – 6 czerwca 2024. Projekt plakatu: Natalia Bugaj
Od 11 maja do 6 czerwca 2024 w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu będzie prezentowana wystawa opracowań graficznych wybranych polskich piosenek, zinterpretowanych graficznie przez studentów Pracowni Plakatu i Grafiki Wydawniczej prof. Lecha Majewskiego i Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Kuratorzy: Artur Vincent Wolski oraz Jarosław Wasik. Wernisaż wystawy „PRE/TEKSTY” odbędzie się 10 maja o godzinie 18.00.

„A wszystko zaczęło się od spotkania prof. Lecha Majewskiego, grafika i pedagoga z Arturem Wolskim, założycielem stowarzyszenia Entropia Słowa, którzy wpadli na pomysł, by młodzi artyści opracowali graficznie teksty polskich piosenek. Ich rękopisy zdobyła u autorów oraz wykonawców Entropia i przekazała oryginały naszemu Muzeum.

Eksperyment trwał dwa lata, podczas których studenci Wydziału Grafiki ASP pod kierownictwem prof. Lecha Majewskiego oraz Justyny Czerniakowskiej zinterpretowali artystycznie teksty piosenek, które wszyscy bardzo dobrze znamy” – mówią organizatorzy wystawy.

Autorzy i autorki prac prezentowanych na wystawie

Julia Brzózka, Natalia Bugaj, Veronika Buling, Julia Górka, Aleksandra Kanarek, Maria Karnkowska, Mikołaj Kiziniewicz, Zosia Leszczyńska, Ania Lewandowska, Mary Liavitskaya, Karolina Marczewska, Katarzyna Mliczek, Maria Pakier, Ola Sowińska, Maria Tołwińska, Kinga Zębalska, Barbara Zientek.

„PRE/TEKSTY”. Wystawa prac studentów Pracowni Plakatu i Grafiki Wydawniczej (Wydział Grafiki, ASP w Warszawie)

Kuratorzy wystawy: Artur Vincent Wolski oraz Jarosław Wasik

Projekt wystawy: Norbert Pycyk
Projekt plakatu: Natalia Bugaj