Kolorowe prace wiszące na białej ścianie.
„Ćwiczenia/Powtórzenia” – wystawa dr Kamila Zaleskiego. Fot. Kamil Zaleski
Finisaż wystawy już 31 stycznia o godz. 14:00 w Galerii 113 Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Częstochowie!

Kamil Zaleski

Adiunkt w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej prof. Andrzeja Węcławskiego na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2012 roku otrzymał tytuł doktora sztuki za cykl prac pt. „Resuscytacja”. Członek Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Lublinie, ZPAP i Society of California Printmakers w San Francisco. W swojej pracy wykorzystuje druk cyfrowy i sitodruk. Zorganizował 16 wystaw indywidualnych m.in. w Narodowej Galerii Związku Artystów Ukraińskich, Galerii Koszarowa w Katowicach, Galerii Pod Podłogą w Lublinie, CSW Łaźnia w Gdańsku czy klubo-galerii Sfinks w Sopocie. Uczestniczył w ponad 120 wystawach w kraju i zagranicą. W 2019 roku otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego na 6 Międzynarodowym Triennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2019, a w 2007 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie Grafika i Rysunek roku 2005–2007 woj. lubelskiego.

Prace artysty

Plakat z neonami. Napisy promujące wystawę.
„Ćwiczenia/Powtórzenia” – wystawa dr Kamila Zaleskiego

Wystawa czynna do 31 stycznia 2024.

Finisaż: 31 stycznia 2024, godz. 14:00

Galeria 113, Wydział Sztuki Uniwersytetu w Częstochowie