Plakat z informacjami o wydarzeniu.
Panel dyskusyjny, Krajobraz Naszej Pamięci, 31.01.2024.
Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie „Krajobraz Naszej Pamięci”. Już 31 stycznia (środa) o godz. 18:00! / We warmly invite you to the discussion panel accompanying the exhibition „The Landscape of Our Memory” on January 31st (Wednesday) at 6:00 PM!

Panel dyskusyjny

W związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście oraz trwającą wystawą „Krajobraz Naszej Pamięci”, zorganizowano panel dyskusyjny. Będzie on omawiał kluczowe tematy związane z fizycznymi przestrzeniami rozproszonego Holokaustu, obejmując historyczne miejsca pamiątkowe, historię środowiskową Holokaustu oraz rolę krajobrazu w sztuce holokaustycznej.

Paneliści:

• Dr Patrycja Dołowy, Autorka, Artystka, Aktywistka, UW Artes Liberales, Prezes Fundacji JCC Warszawa
  • Dr hab. Luiza Nader, Historyk Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Dr hab. Magdalena Saryusz-Wolska, Socjolog, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie
  • Prof. Krzysztof Wodiczko, Artysta, Edukator, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Harvard University

Artyści: Gabriela Bulisová i Mark Isaac, Stypendyści Fulbrighta w Polsce 2022-23

Discussion Panel

In conjunction with International Holocaust Remembrance Day and the exhibition „The Landscape of Our Memory”, a distinguished panel will discuss key topics related to the physical spaces of the dispersed Holocaust, including commemoration of historical sites of memory, the environmental history of the Holocaust, and the role of the landscape in Holocaust art.

Panelists:

• PhD Patrycja Dołowy, Author, Artist, Activist, UW Artes Liberales & CEO of Warsaw JCC
  • Prof. Luiza Nader, Art Historian, The Academy of Fine Arts in Warsaw
  • Prof. Magdalena Saryusz-Wolska, Sociologist, German Historical Institute, Warsaw
  • Prof. Krzysztof Wodiczko, Artist, Educator, The Academy of Fine Arts in Warsaw & Harvard University

Artists: Gabriela Bulisová and Mark Isaac, Fulbright Scholars in Poland 2022-23

Co, gdzie, kiedy / What, where, when

Plakat z informacjami na niebieskim tle.
Panel dyskusyjny, Krajobraz Naszej Pamięci, 31.01.2024.

Panel Dyskusyjny / Discussion Panel

31 stycznia 2024, godz. 18:00 / January 31st 2024, 6:00 PM

wstęp wolny / free entrance

Dyskusja odbędzie się w języku angielskim. / The discussion will be in English.

Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich, pokój 1.01, piętro 1 / room 1.01, floor 1

Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, Warszawa / Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 Street, Warsaw