Wizualizacja systemu budwlanego
„Cztery żywioły – prefabrykowany system budowlany” – dyplom Anny Szymczyk zgłoszony na konkurs „Najlepszy Dyplom Wnętrza 2022/2024”. Ilustracja: © Anna SZYMCZYK
W najnowszym wydaniu magazynu „Architektura & Biznes” został opublikowany artykuł prezentujący dyplom Anny Szymczyk, absolwentki Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie – „4ELEMENTS – projekt prefabrykowanego systemu budowlanego” (promotor: dr hab. Barbara Kowalewska). Praca została zgłoszona na konkurs „Najlepszy Dyplom Wnętrza 2022/2024”.

„4ELEMENTS”

Autorski projekt modułowego systemu budowlanego, wraz z wyposażeniem wnętrz, umożliwia wznoszenie budynków o różnych funkcjach. Wykorzystanie naturalnych materiałów (drewno, beton konopny), ekologicznych rozwiązań (pompa ciepła, dach zielony zbierający deszczówkę), a także produkcja elementów w fabryce redukująca ilość odpadów, a przede wszystkim możliwość rozłożenia i ponownego wykorzystania niemalże wszystkich elementów, sprawiają, że system jest ekologiczny na wielu płaszczyznach i zyskuje rewolucyjny wymiar.

Projekt cechują cztery założenia: wielofunkcyjność, prefabrykacja, modułowość i ekologia. Stąd nazwa projektu — 4ELEMENTS (cztery żywioły).

„Poszukując odpowiedzi na potrzeby mieszkaniowe naszych czasów, chciałam zaproponować produkt, który udostępni szerszemu gronu odbiorców szybki dostęp do przyjaznej dla zdrowia i środowiska technologii budowlanej, dzięki której budynki będą mogły dostosowywać się do stale zmieniających się potrzeb użytkowników” – mówi autorka projektu, Anna Szymczyk.

Anna Szymczyk – „Cztery żywioły – prefabrykowany system budowlany”

okładka czasopisma
Okładka listopadowego numeru (NR-376, 2023) miesięcznika „Architektura & Biznes”

Dane techniczne:

typ: praca dyplomowa magisterska
rok obrony: 2022
nazwa: „4ELEMENTS — projekt prefabrykowanego systemu budowlanego”
autorka: Anna Szymczyk
promotor: dr hab. Barbara Kowalewska
uczelnia: Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Link do artykułu na stronie magazynu „Architektura & Biznes”