„Interpretacje natury”. Wystawa studencka w Ermitażu Muzeum Łazienki Królewskie

Fragment pejzażu
Konrad Sidor, "Letni Wiatr"
Od 2 grudnia 2023 w Ermitażu Łazienek Królewskich w Warszawie będzie prezentowana wystawa studentek i studentów II i III roku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie – „Interpretacje natury”. Wystawę można oglądać do 7 stycznia 2024. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia o godzinie 18.00. Kurator: Łukasz Zedlewski.

Dwa roczniki studentek i studentów WKiRDS zmierzyły się z malowaniem w bezpośrednim kontakcie z naturą podczas pleneru w Dłużewie. Wystawę poplenerową „Interpretacje natury” charakteryzuje różnorodność tematyczna i formalna – od mimetycznej próby uchwycenia pejzażu, po bardzo swobodne interpretowanie natury, ludzi, zwierząt. Młodzi twórcy w swoich pracach pokazują, że pejzaż jest wciąż tematem aktualnym i inspirującym.

Artystki i artyści

Tamara Woroniecka, Klaudia Ramotowska, Dorota Czerwiec, Kinga Kurek, Natalia Sobczak, Arek Wilk, Zosia Gumuła, Agata Mazurkiewicz, Magdalena Groń, Zofia Tymińska, Krzysztof Mokry, Jakub Filipek, Anna Kozłowska, Wiktoria Wielgat, Julia Przesmycka, Aleksandra Gromadzka, Monika Wierzbowska, Anna Gałązka, Weronika Sokal, Marianna Gonciarz, Zuzanna Sieńczuk, Małgorzata Zwierzchowska, Anita Kawiecka, Lena Borkowska, Konrad Sidor, Julia Ryplewicz, Kristina Krupa, Zofia Zawadzka, Amelia Cetwińska, Agnieszka Wojtyś, Wiktoria Nowicka, Martyna Sitko, Maria Budkiewicz

Plakat
Plakat poplenerowej wystawy studenckiej „Interpretacje natury". Autorka: : dr hab. Zuzanna Tomaś-Krynicka, prof. uczelni