Grafika przedstawia litery tworzące przestrzenny napis: "Unboxing"
„Unboxing”. Wystawa dyplomantów Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie w Ermitażu Łazienek Królewskich, 26.10 - 26.11.2023. Identyfikacja graficzna: Julia Jaworska, Natalia Lulek, Weronika Ściślak
Od 26 października 2023 w Ermitażu Łazienek Królewskich w Warszawie będzie prezentowana wystawa dyplomantów i dyplomantek Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie – „Unboxing”. Wystawę można oglądać do 26 listopada, od piątku do niedzieli w godzinach 10:00-16:00. Otwarcie wystawy: 26 października o godzinie 18:00.

Wystawa „Unboxing” daje wgląd w spektrum zainteresowań osób wkraczających zawodowo w obszar designu. Na wystawie prezentowane są przedmioty, eksperymenty projektowe i zapis procesów twórczych, które mogą stać się odpowiedzią na dylematy współczesnej rzeczywistości.

„Na wystawie symbolicznie „odpakowujemy” — jak w krótkich formach wideo udostępnianych w sieci — wybrane prace realizowane na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Zapis zdejmowania kolejnych warstw opakowań, nierzadko pełen napięcia i oczekiwania nasuwa skojarzenia z etapami projektowania: od pierwszej idei, poprzez kolejne kroki w postaci prób i błędów, aż do momentu nadania procesowi finalnego kształtu i uzyskania zamierzenia w postaci konkretnego przedmiotu lub niematerialnego narzędzia” – mówią organizatorzy wystawy.

Artyści i artystki

Zofia Bal, Ludwika Cybulska, Zofia Dopierała, Gustaw Duliński, Jan Gonciarz, Julia Jaworska, Monika Juchnicka, Aleksander Kępiński, Dominik Krzysztofik, Natalia Lulek, Maria Maliszewska, Katarzyna Markowska, Agnieszka Odziemkowska, Zuzanna Olszewska, Aleksandra Parchem, Ryszard Piskorski, Blanka Przedpełska & Aleksandra Rysak, Żaklina Raniuszek, Antoni Rzepka, Urszula Sośnierz, Weronika Ściślak, Hanna Świtkowska, Karolina Terenowska, Anna Wiecińska, Pola Wiślicz, Antoni Wrzosek, Sebastian Zgutka, Agnieszka Zielińska, Martyna Żak oraz zespół projektowy: Michał Januszko, Zofia Kotowska, Olga Kwiatkowska, Wojciech Szadkowski, Klara Zalewska

„Autorskie obiekty, działania kolektywne i koncepcje wypracowane na drodze konsultacji z potencjalnymi użytkownikami i użytkowniczkami oraz społecznościami wskazują na umiejętność posługiwania się przez młodych projektantów i projektantek różnorodnymi technikami i materiałami. Można w nich dostrzec namysł nad funkcjonalnością i formą przedmiotów tworzących naszą codzienność, ale również wrażliwość społeczną i ekologiczną oraz zaangażowanie w poszukiwania rozwiązań konkretnych problemów — zarówno w skali makro, jak i mikro”  – mówią organizatorzy wystawy.

Grafika przedstawia litery tworzące przestrzenny napis: "Unboxing"

„Unboxing”. Wystawa dyplomantów Wydziału Wzornictwa w Ermitażu / Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Współpraca kuratorska: Romuald Demidenko, Anna Palacz

Identyfikacja wystawy: Julia Jaworska, Natalia Lulek, Weronika Ściślak