- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 1
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 2
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 3
- Otwórz okno dialogowe, slajd numer: 4
„Intencje pracy oddają znakomicie słowa Martina Hagglunda: Ponieważ wszystko co robimy i wszystko, co kochamy, może się skończyć, jesteśmy zobowiązani do troski. Autorki w przestrzeni Pawilonu Polskiego kreują wielowarstwową narrację o troskliwej wrażliwości przestrzeni otaczającego nas świata. Kojąca opowieść, stojąca w opozycji do języka siły, rywalizacji, hierarchii i kategoryzacji, wydaje się słaba swoją delikatnością. Jednak ontologiczna zmiana w kierunku wrażliwego i troskliwego zadawania pytań (…) może okazać się tym, czego potrzebuje świat. Ekspozycja – na podłodze i ścianach w przestrzeni pawilonu ma wielowymiarową, dotykalną, zmysłową wartość. Ni to lapidarium, ni to kolekcje odnalezionych na plaży czy w lesie fragmentów natury, ułamków naszego życia. Kamień, drewno, tynk, metal – fragmenty przedmiotów są nośnikiem emocji. A jednocześnie ich przypadkowe zbiory podobne są do próbek materiałów w trakcie budowy domu, które gromadzi architekt w swojej pracowni. Przekształcenie przestrzeni jest troską zaklętą w proces, jest wrażliwym opowiadaniem” – czytamy o „Miejscu Troski” Agnieszki Kacprzak i Iwony Kalenik.
Jury konkursu Biennale Architektura 2023
Mateusz Adamkowski, prof. Jerzy Bogusławski, Jarosław Denisiuk, Tadeáš Goryczka, Dominika Janicka, dr Janusz Janowski, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Dorota Leśniak-Rychlak, Wojciech Mazan, Barbara Schabowska, dr hab. inż. arch. Bolesław Stelmach (Przewodniczący Jury), prof. dr hab. Andrzej Szczerski, Piotr Walkowiak.
18. Międzynarodowa Wystawa Architektury — La Biennale di Venezia
kuratorka generalna: Lesley Lokko
temat przewodni: „Laboratorium przyszłości” („The Laboratory of the Future”)
Pawilon Polski w Wenecji
Giardini della Biennale
Sestiere Castello, 30122
Wenecja, Włochy
20 maja – 26 listopada 2023
Udział Polski w 18. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Powiązane aktualności
-
Projekt wystawy o Konstancji Gładkowskiej w Skierniewicach
Przed kilkoma miesiącami – na mocy podpisanego listu intencyjnego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Muzeum Historycznego Skierniewic im. J. Olszewskiego rozpoczęła się współpraca przy organizacji projektów scenariuszowych wystawy stałej o muzie Fryderyka Chopina, śpiewaczce operowej – Konstancji Gładkowskiej. Wystawa będzie miała miejsce w zabytkowym drewnianym dworku w Skierniewicach. Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.09.01.2023 -
„3 idee + 20 postaci”. Wystawa prof. Andrzeja Zwierzchowskiego
23 lutego 2023 roku o godzinie 18.30 w warszawskiej Station of Art Gallery odbędzie się wernisaż wystawy, związanego z ASP w Warszawie, prof. Andrzeja Zwierzchowskiego. Wystawę pt. "3 idee + 20 postaci" można oglądać do 7 marca 2023.09.01.2023