Nagrody Grand Prix dla prof. Lecha Majewskiego i prof. Piotra Garlickiego

Dwa plakaty konkursowe. Po lewej kolorowy, po prawe czarno-brązowy.
28 BPP, po lewej prof. Lech Majewski „Mayday", po prawej prof. Piotr Garlicki „Dnipro. War in Ukraine”

15 grudnia odbyło się otwarcie 28 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach. Podczas uroczystości nagrody Grand Prix zostały przyznane prof. Lechowi Majewskiemu oraz prof. Piotrowi Garlickiemu z ASP w Warszawie.

Nagrodę w kategorii plakat promocyjny prof. Lech Majewski otrzymał za pracę „Mayday”, a Grand Prix w kategorii plakat ideowy prof. Piotr Garlicki za pracę „Dnipro. War in Ukraine”. Plakaty można obejrzeć na wystawie Biennale w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach do 11 lutego 2024.

Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach

Powstałe w 1965 roku Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach to święto plakatu prezentujące prace zarówno uznanych mistrzów jak i młodych twórców. Ten wyjątkowy cykliczny przegląd pozwala na zapoznanie się z najnowszymi nurtami w projektowaniu graficznym.

Laureaci 28 BPP w Katowicach

Nagrody regulaminowe:

• Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii plakat promocyjny – prof. Lech Majewski „Mayday”
  • Grand Prix Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii plakat ideowy – prof. Piotr Garlicki „Dnipro. War in Ukraine”
  • II nagroda – Elżbieta Chojna „Henryk Tomaszewski”
  • III nagroda – Władysław Pluta „UBU Król”
  • Nagroda im. prof. Tadeusza Grabowskiego – Patrycja Longawa „PL IN ATX”

Nagrody fundowane:

• Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – Tomasz Bogusławski „Indyk”
  • Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Krzysztof Motyka „Zemsta”
  • Nagroda Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – Bartosz Mamak „15.Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy”
  • Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – Agnieszka Ziemiszewska „No War”
  • Nagroda Rektora Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie –Tomasz Madej „Cyrk”
  • Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – Marcin Dzbanuszek „In Rejection We Trust”

Dwa plakaty konkursowe. Po lewej kolorowy, po prawe czarno-brązowy.

28 Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach

Galeria Sztuki Współczesnej BWA