Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłego w dniu 23 maja 2023 r., w wieku 62 lat Profesora Włodzimierza Szymańskiego. Wspaniałego artystę malarza. Wieloletniego i cenionego dydaktyka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wychowawcę wielu pokoleń studentów. Profesora niezwykle zaangażowanego w życie Uczelni. Twórcę i Dyrektora Instytutu Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego oraz długoletniego i aktywnego Senatora Uczelni.  Żegnamy człowieka wielkiego umysłu i serca. Wyjątkowego artystę i dydaktyka. Profesora wielce zasłużonego dla warszawskiej ASP oraz kultury polskiej.

Rodzinie oraz Bliskim składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Rektor, Senat, pracownicy i studenci
Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Ceremonia pogrzebowa odbyła się 1 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Zdjęcie portretowe prof. Włodzimierza Szymańskiego