„Reality Bender”. Dyplomy z Pracowni 3DzW2 Wydziału Sztuki Mediów

Pixelowy napis "Reality Bender"
Od 19 czerwca 2023 w Warszawskim Obserwatorium Kultury będzie prezentowana wystawa „Reality Bender” – przegląd powstałych w 2023 r. prac dyplomowych osób studenckich z Pracowni 3D i Zdarzeń Wirtualnych II Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawę można oglądać do 25 czerwca.

Realizacje są autorskimi strategiami artystycznymi, wykorzystującymi współczesne narzędzia cyfrowe. Osoby twórcze posługują się doświadczeniami rzeczywistości wirtualnej, silnikami gameingowymi, symulacjami czasu rzeczywistego, drukiem i skanem 3D, ceramiką, obiektem oraz video w kontekście projektu oryginalnego display’u. Na wystawie zaprezentowane zostaną tez prace aneksowe z Pracowni Alternatywnego Obrazowania prof. Włodzimierza Szymańskiego i Doroty Kozieradzkiej oraz z Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej dr Łukasz Koseli.

„Zakres tematyczny prac jest szeroki, osoby twórcze dotykają aktualnych tematów entropocenu, ucieleśnienia, tożsamości – zarówno w rzeczywistości, jak i przestrzeni wirtualnej, estetyki mediów cyfrowych, zależności między przestrzenią digitalną a napięciami tworzącymi realne połączenia i wątki” – mówią organizatorzy. (...) „Tytuł wystawy – ”Reality Bender„ odnosi się do modeli przepracowania struktury i mechanizmów poczucia rzeczywistości, badając naturalne przypadki jej zniekształceń lub bezpośrednio je wywołując” – wyjaśniają.

Osoby artystyczne uczestniczące w wystawie

Sonia Kaźmierczak
Agata Konarska
Rafał Kruszka