29.02.2024

„Odznaka Honorowa Zasłużonego dla Warszawy” dla prof. Jacka Staszewskiego i prof. Artura Krajewskiego

Srebrna odznaka w kształcie liścia wawrzynu na czarnym tle
28 lutego 2024 „Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy” otrzymali prof. Jacek Staszewski, Dziekan Wydziału Grafiki ASP w Warszawie oraz prof. Artur Krajewski z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. W uroczystości wzięli udział Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – prof. Błażej Ostoja Lniski i Prorektor – prof. Prot Jarnuszkiewicz.

Srebrna odznaka w kształcie stylizowanego liścia wawrzynu została wręczona przez przewodniczącą Komisji Kultury i Promocji Miasta, radną Agnieszkę Wyrwał, działającą w imieniu Kolegium „Odznaki Honorowej Zasłużonego dla Warszawy” oraz Rady Miasta Warszawy.

To wyjątkowe wyróżnienie stanowi uznanie nie tylko dla indywidualnych osiągnięć profesorów Staszewskiego i Krajewskiego, ale również dla całej społeczności Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, istotnej części przestrzeni kulturalnej miasta.