08.04.2024

„Poetyka horyzontu”. Wystawa rysunku Krzysztofa Trusza oraz „My walk” wystawa fotografii dr. Piotra Kuci w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Monochromatyczna grafika z tytułem wystawy i nazwiskiem artysty
7 kwietnia 2024 w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach odbył się wernisaż wystawy rysunku pt. „Poetyka horyzontu”, której autorem jest prof. Krzysztof Trusz – wykładowca na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tego dnia odbył się też się wernisaż wystawy „My walk” fotografa i operatora filmowego, związanego z Wydziałem Sztuki Mediów ASP w Warszawie – dr. Piotra Kuci.

Wzruszenie

Rysunek metafizyczny

„George de Chirico tworzył malarstwo metafizyczne, prof. Krzysztof Trusz tworzy rysunek metafizyczny, któremu bliżej jest do obrazów wykreowanych przez podświadomość niż rzeczywistość, lecz aby to dostrzec, należy podejść do tych prac z niemalże z taką samą uważnością, jaką stosuje ich autor w procesie rysowania” – czytamy w opisie wystawy.

Prof. Krzysztof Trusz

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył w 1984 r. Od 1987 roku pracuje na Wydziale Grafiki macierzystej uczelni. Obecnie prowadzi Pracownię Struktur Wizualnych. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i projektowaniem graficznym. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Monochromatyczna grafika z tytułem wystawy i nazwiskiem artysty
"Poetyka horyzontu". Wystawa Krzysztofa Trusza w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach

„Poetyka horyzontu”. Wystawa Krzysztofa Trusza

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach