Konkurs. „Roca One Day Design Challenge”. Zgłoszenia do 14 października!

Konkurs "Roca One Day Design Challenge"
15 października 2022 odbędzie się polska edycja, organizowanego przez firmę Roca, międzynarodowego konkursu designu dla młodych, zdolnych projektantów_ek i architektów_ek. Rejestracja trwa jeszcze tylko do do 14 października 2022! Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem konkursowym będzie stworzenie innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu jednego dnia. Patronat instytucjonalny nad wydarzeniem: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Patronat honorowy sprawuje Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza.

Dla kogo?

W tegorocznej odsłonie konkursu wezmą udział studentki i studenci wzornictwa i architektury, młodzi projektanci_tki i architekci_tki z całego świata, którzy/które nie ukończyli/ły 30 lat.

Konkurs

• Wyzwanie konkursowe będzie realizowane w digitalowej formule (każda / każdy będzie mógł pracować z własnego domu / biura). Zadanie będzie dotyczyło wybranego zagadnienia dotyczącego przestrzeni łazienkowej. Szczegółowe założenia zostaną ogłoszone w dniu konkursu.
  • Uczestniczki i uczestnicy będą działać pod presją czasu – na wykonanie projektu jest zaledwie kilka godzin. Można projektować jednoosobowo lub w grupie (max. 2 osobowej).
  • Najważniejszymi kryteriami, którymi będą kierować się członkowie Jury przy ocenie prac będą: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji.

pierwsza nagroda: 1000 EURO
druga nagroda: 700 EURO
trzecia  nagroda: 400 EURO

Jury

W skład Jury konkursowego „Roca One Day Design Challenge” w Polsce wejdą profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu: dr hab. prof. Akademii Sztuk Pięknych Bazyli Krasulak – dziekan wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie, projektant grafiki użytkowej, wnętrz i mebli, dr hab. inż. arch. prof. Politechniki Warszawskiej Radosław Achramowicz – kierownik Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i projektant oświetlenia, Agnieszka Kalinowska-Sołtys – architekt, Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, Tomasz Pągowski – charyzmatyczny projektant i prowadzący programy telewizyjne, Joanna Dec-Galuk – dyrektor Marketingu Roca Polska.

Konkurs „Roca One Day Design Challenge” odbywa się cyklicznie od 10 lat. Polskie edycje wydarzenia cieszą się ogromnym powodzeniem i gromadzą każdorazowo około 300 uczestników_ek. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 28 października 2022 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy ul. Foksal 2 w Warszawie.