Dłoń trzymająca tabliczkę z numerem 14
Aukcja charytatywnej na rzecz Zoi Marianowskiej, 12 października 2023, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Fot. ASP w Warszawie
12 października 2023 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyła się aukcja charytatywna na rzecz Zoi Marianowskiej – dziesięcioletniej dziewczynki chorej na zespół APERTA. Sprzedano 22 z 24 wystawionych prac za łączną kwotę 48 700 zł, która – za pośrednictwem Fundacji Mam Serce – zostanie w całości przekazana na pomoc w sfinansowaniu kolejnej kosztownej operacji Zoi.

Współorganizatorami wydarzenia były trzy warszawskie uczelnie artystyczne: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Fundacja Mam Serce.

Podczas aukcji prowadzonej w formie hybrydowej – stacjonarnie w przestrzeniach kordegardy przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 oraz za pośrednictwem internetowego domu aukcyjnego Onebid.pl – licytowano prace współczesnych artystek i artystów, m. in. dydaktyczek i dydaktyków warszawskiej ASP na czele z Rektorem prof. Błażejem Ostoja Lniskim.

Licytację prowadził Rektor Akademii Teatralnej prof. Wojciech Malajkat, a wydarzenie uświetnił swoim koncertem na akordeonie Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – prof. Klaudiusz Baran oraz grupa śpiewających studentów Akademii Teatralnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tej szczytnej akcji i trzymamy mocno kciuki za szczęśliwy finał trwającej nadal zbiórki.