25 maja 2023 o godzinie 20.00 w Galerii Elektor odbędzie się wernisaż indywidualnej wystawy wykładowczyni Wydziału Scenografii ASP w Warszawie – dr hab. Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, prof. Uczelni. Wystawa „Tworzywa organiczne” jest częścią Festiwalu Sztuki Kobiet PERSONA 2023, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

Katarzyna Proniewska-Mazurek

Scenografka, rzeźbiarka, wykładowca na Wydziale Scenografii w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej twórczość związana jest z kilkoma, często przenikającymi się nurtami, projektowaniem scenografii oraz pracą nad tworzeniem figur animowanych. Bardzo istotnym dla niej nurtem działalności artystycznej jest rzeźba, a dzięki stałemu poszerzaniu swoich kompetencji z zakresu biologii w szczególny sposób ważna pozostaje dla niej dziedzina bio-art. Jest laureatką szeregu cenionych nagród i wyróżnień.

„Tworzywa organiczne”. Wystawa Katarzyny Proniewskiej-Mazurek
Kuratorka: Agnieszka Zawadowska
Wydarzenia w ramach Festiwalu Persona.

Galeria Elektor, Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12, Warszawa