Do 30 września 2024 trwa rekrutacja na Studia Podyplomowe Akademii Sztuk Pięknych “Kolor w Kreacji wnętrza”. To już ósma edycja. Zgłoszenia na adres: wawstudiapodyplomowe@asp.waw.pl. Rekrutacja zostanie przeprowadzana wyłącznie drogą mailową. Ogłoszenie wyników: 4 października 2024 r.

„Kolor w kreacji wnętrza”

Studia Podyplomowe „Kolor w kreacji wnętrza” są skierowane do świadomych odbiorców i animatorów kultury, zarówno do artystów i projektantów, jak i osób pragnących rozpocząć kształtowanie swojej wrażliwości artystycznej w kreacji własnego otoczenia (domu, mieszkania, środowiska).

Program studiów poprzez zadania projektowe oraz warsztaty artystyczne przeprowadza  słuchaczy przez spektrum wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej, wnętrz obiektów zabytkowych oraz wnętrz urbanistycznych, zlokalizowanych w strukturze miejskiej.

Bogaty program wykładów teoretycznych obejmuje zarówno zagadnienia techniczne, elementy psychologii i prawa, historię wnętrz i designu, jak i wątki związane bezpośrednio z kolorem – takie jak: teoria i symbolika barw czy psychofizjologia widzenia, przekazuje niezbędną w projektowaniu wiedzę.

Zajęcia komputerowe i modelowanie w przestrzeni 3D pozwalają na urzeczywistnienie wizji artystycznych w formie wizualizacji. Przedmioty projektowe wprowadzają w świat kreacji przestrzennej podbudowanej funkcją, ergonomią i materiałoznawstwem, a  projektowanie graficzne i rysunek perspektywiczny kształtują umiejętności kompozycji na płaszczyźnie.

Słuchacze mają możliwość uczestnictwa w zajęciach z malarstwa, rzeźby, fotografii, intermediów oraz warsztatach z projektowania i realizacji witraży, mozaiki i malarstwa ściennego. Zajęcia  odbywają się w pracowniach oraz w plenerze.

Jeśli chcesz zdobyć i pogłębić wiedzę oraz umiejętności, doświadczyć atmosfery naszej uczelni, znaleźć  się w świecie sztuki i poczuć się prawdziwym artystą! Zapraszamy!

Kierownik SP WAW dr hab. prof. ucz. Joanna Walendzik-Stefańska

kwadratowa grafika zawiera 9 kwadratowych zdjęć z zająć ze studentami