-
„A teraz fotografia”. Cykl Dziecięcych Warsztatów Artystyczno-Badawczych
Warsztaty„A teraz fotografia”. Wystawa fotografii ze zbiorów Muzeum ASP w Warszawie, Pałac Czapskich, 11.10.2024 – 30.03.2025. Identyfikacja wizualna: Jakub Mazurkiewicz. Jacqueline Horodyńska i Barbara Orłowska z Muzeum ASP w Warszawie zapraszają najmłodszych do Pałacu Czapskich na cykl Dziecięcych Warsztatów Artystyczno-Badawczych towarzyszących wystawie „A teraz fotografia”. W programie: tworzenie fotograficznych kolaży, projektowanie miasta przyszłości, obserwowanie świata przez obiektyw. Każde spotkanie składa się ze ścieżki edukacyjnej po wystawie oraz części poświęconej pracy kreatywnej. Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy.
-
Zakończenie projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”
WarsztatyWystawa prezentująca prace uczestników projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”, dziedziniec Pałacu Czapskich. Fot. Sebastian Murza Wystawa prezentująca prace uczestników zakończyła, realizowany na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, projekt „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”.
-
Studenci i studentki w Wydziału Wzornictwa na festiwalu Estivales de l’Illustration
WarsztatyW tegorocznej, dziesiątej edycji festiwalu Estivales de l'Illustration po raz drugi wzięli udział studenci i studentki z Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. Rezem ze studentami Ecole supérieure des Beaux-Arts Bordeaux i Ecole supérieure D'Art de Lorraine Epinal poznali sekrety warsztatu ilustratorów. Zajęcia studyjne – „Rysunek ciałem”, który miał na celu zarejestrowanie ruchu, zakresów ciała oraz wprowadzenie do odkrywania rysunku, poprowadziła dr hab. Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz.
-
„Scribere. Sztuka pięknego pisania”. Druga odsłona projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”
Warsztaty„Scribere. Sztuka pięknego pisania”. Druga odsłona projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”, 11 maja 2024, Wydział Grafiki. Foto Sebastian Murza 11 maja 2024 na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP odbyły się warsztaty dla dorosłych „Scribere. Sztuka pięknego pisania”. To druga odsłona projektu w „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”. Zajęcia z kaligrafii prowadził dr Paweł Osial z Pracowni Liternictwa.
-
Rekrutacja na warsztaty „Littera. Eksperymentalny plakat typograficzny”
WarsztatyWarsztaty „Littera. Eksperymentalny plakat typograficzny”, 25 maja 2024, Wydział Grafiki ASP w Warszawie. Źródło zdjęcia: www.freepik.com Już za kilka dni - 25 maja 2024 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie odbędą się warsztaty dla młodzieży w wieku 13–15 lat – „Littera. Eksperymentalny plakat typograficzny”, organizowane w ramach projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”. Warsztaty są wyjątkową okazją nie tylko do zabawy i eksperymentów z typografią, do odkrycia tajemnic tradycyjnego rzemiosła drukarskiego czy własnoręcznego wykonania prezentu dla mamy. Zapraszamy do zapisów na warsztaty.
-
NOC MUZEÓW ASP w Warszawie 2024
WystawaNOC MUZEÓW ASP w Warszawie 2024. Identyfikacja graficzna: Jacek Portka Sobotnia noc 18 maja 2024, już po raz 20., będzie należała do muzeów. W tegorocznej, jubileuszowej edycji weźmie udział 312 instytucji związanych ze sztuką, kulturą, historią. Czeka nas 336 wydarzeń – większość z nich została przygotowana specjalnie na tę noc! Atrakcje czekają – jak co roku – w Kampusie głównym przy Krakowskim Przedmieściu 5 oraz przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37.
-
„Utrwalone w ogniu”. Projekt Koła Naukowego „Nowa Ceramika”
Warsztaty„Utrwalone w ogniu”. Projekt Koła Naukowego Nowa Ceramika W roku akademickim 2023/24 Koło Naukowe "Nowa Ceramika" zrealizowało projekt “Utrwalone w ogniu”, którego celem było przeprowadzenie analizy procesu powstawania obiektów ceramicznych oraz zdeterminowanie różnic i potencjalnych ograniczeń tradycyjnych i innowacyjnych metod tworzenia prac z mas ceramicznych. Projekt został zrealizowany na terenie Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie oraz na terenie Domu Plenerowego ASP w Dłużewie.
-
Rekrutacja na warsztaty „Scribere. Sztuka pięknego pisania”
WarsztatyWarsztaty „Scribere. Sztuka pięknego pisania”. źródło zdjęcia: www.freepik.com 11 maja 2024 na Wydziale Grafiki odbędą się warsztaty dla dorosłych „Scribere. Sztuka pięknego pisania”, organizowane w ramach projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”.
-
„To ja! Zabytek!”. Warsztaty rodzinne w Pałacu Czapskich: 14 kwietnia 2024
Warsztaty„To ja! Zabytek!”. Warsztaty rodzinne w Pałacu Czapskich 14 kwietnia 2024 (niedziela) w godzinach 12:00-14:00 w Pałacu Czapskich odbyły się warsztaty rodzinne „To ja! Zabytek!”. Wydarzenie zorganizowało Muzeum ASP Warszawie we współpracy z Oddziałem Terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie oraz Zespołem ds. edukacji NID z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.
-
PhonoTypo. Warsztaty typograficzne na wydziale Grafiki
WarsztatyPhonoTypo. Warsztaty typograficzne na Wydziale Grafiki, 12—17 marca 2024. Identyfikacja wizualna wydarzenia: Natalia Kubacka, Maryia Lyavitskaya W dniach 12—17 marca 2024 na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych odbyły się międzynarodowe warsztaty typograficzne PhonoTypo, w efekcie których powstało prawie 100 projektów i ponad 1000 wydruków.
-
Druga edycja warsztatów „Alphabet” w Hadze
WarsztatyDruga edycja warsztatów „Alphabet”, 15.02 – 8.03. 2024, Haga. Identyfikacja wizualna: Paulina Koleśnikowa, Krzysztof Proszewski W dniach 15 lutego – 8 marca 2024 odbyła się druga edycja warsztatów „Alphabet”. Projekt został zainicjowany rok wcześniej przez pracowników Wydziału Grafiki ASP w Warszawie — Aleksandrę Kot, Michała Chojeckiego oraz Mateusza Dąbrowskiego. W tym roku gospodarzem wydarzenia był KABK Royal Academy of Arts w Hadze.
-
Uwaga, ostatnie miejsca na warsztaty „Imago – w pracowni dawnych mistrzów”
WarsztatyStare dłuta graficzne. Fot. freepik.com 24 lutego odbędą się warsztaty „Imago – w pracowni dawnych mistrzów” organizowane w ramach projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy dzieci w wieku 8–12 lat. Więcej informacji na stronie projektu (www.graficznie.edu.pl).