Zbliżenie dłoni trzymającej pisak i fragment powstającej na papierze kaligrafii
Warsztaty „Scribere. Sztuka pięknego pisania”. źródło zdjęcia: www.freepik.com
11 maja 2024 na Wydziale Grafiki odbędą się warsztaty dla dorosłych „Scribere. Sztuka pięknego pisania”, organizowane w ramach projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”.

„Kaligrafia to wspaniała przygoda z pięknym pismem, pozwalająca popracować nad skupieniem, wyciszeniem, koordynacją ręki i oka. Kurs podstaw kaligrafii łacińskiej, której fundamentem jest płasko ścięte pióro, w oparciu o kilka wybranych przykładów średniowiecznych i renesansowych pism pozwoli na rozwijanie – być może – nowej pasji.

Pokażemy narzędzia, wyjaśnimy jak ich używać, jakich błędów unikać. Oferujemy „kaligraficzny pakiet” na start. Uchylimy drzwi do tajemniczego, ale również pasjonującego świata liter. Zapraszamy osoby dorosłe” – zachęcają organizatorzy.

"Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły"

Dedykowany dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym projekt realizowany na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie jest poświęcony promocji nauki w obszarze popularyzacji tradycyjnych technik graficznych, zecerskich oraz kaligrafii.

Jego celem jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom warsztatów wartości estetycznych (obcowanie ze sztukami pięknymi) oraz działania: popularyzatorskie (prezentacja działań twórczych w obszarze tradycyjnych technologii), komunikacyjne (kontakt z twórcą i warsztatem twórczym), poznawcze (pozyskiwanie wiedzy i nowych umiejętności w obszarze klasycznych technik kreacyjnych), intelektualne (uczestnictwo w prelekcjach), wychowawcze (współpraca w obszarze kreacji artystycznej w ramach warsztatów twórczych), edukacyjne.

strona projektu: www.graficznie.edu.pl

Białe liternictwo tworzące rozbity na 3 wiersze napis grafi - cznie - edupl na czarnym tle
Identyfikacja wizualna projektu "Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły"

warsztaty „Scribere. Sztuka pięknego pisania”

Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Przyszłość widziana w rzeczach, które minęły – popularyzacja dawnych technik graficznych i zecerskich”.

Wydział Grafiki, ASP w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5

11 maja 2024

• 10.00: grupa I
  • 14.00: grupa II

Zajęcia są bezpłatne.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienia poniższego formularza i odesłanie pocztą elektroniczną na adres: graficznie@asp.waw.pl

Uwaga – odesłanie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na warsztaty. Prosimy czekać na informację zwrotną. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy na warsztaty zostały zamknięte.

W razie pytań prosimy o kontakt: 22 32 00 266; e-mail: graficznie@asp.waw.pl

Projekt dofinansowano ze środków budżetu Państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

źródło zdjęcia: www.freepik.com