09.03.2023

„Alicji Kraina Czarów” z kostiumami i scenografią Martyny Kander w Teatrze Narodowym

Scena zbiorowa. Na pierwszym planie: Ewa Konstancja Bułhak (Alicja), Cezary Kosiński (Syn). autorką zdjęcia jest Marta Ankiersztejn
4 marca 2023 w Teatrze Narodowym odbyła się premiera spektaklu „Alicji Kraina Czarów” w reżyserii i adaptacji Sławomira Narlocha. Kostiumy i scenografię do widowiska muzycznego zaprojektowała dr Martyna Kander, adiunktka na Wydziale Scenografii ASP w Warszawie.

„Alicji Kraina Czarów” to przedstawienie muzyczne na motywach słynnych powieści Lewisa Carrolla. Wraz z synem Alicji wyruszamy w podróż po labiryncie pamięci, gdzie człowiek (a może i Niby Żółw) jest w stanie wsunąć się w siebie lub wysunąć jak luneta. Humpty Dumpty objaśnia, czym są peliczaple i zbłąkinie, Królowa Kier gra Flamingami w krokieta. W studni dzieciństwa i na cmentarzysku zegarów odkrywamy słoiki z pomarańczową marmoladą, a przede wszystkim receptę, jak ocalić świat od zapomnienia.

„Alicji Kraina Czarów”. Spektakl na motywach „Przygód Alicji w Krainie Czarów” oraz „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra”

autor: Lewis Carroll
autor przekładu: Maciej Słomczyński
adaptacja, teksty piosenek, reżyseria: Sławomir Narloch
scenografia, kostiumy: Martyna Kander
muzyka: Jakub Gawlik
choreografia: Anna Hop
przygotowanie wokalne: Magdalena Czuba
reżyseria światła: Karolina Gębska

Piosenki z tekstami Sławomira Narlocha do muzyki Jakuba Gawlika wykonuje na żywo Orkiestra Szalonych Kapeluszników.

Teatr Narodowy, Sala Bogusławskiego
pl. Teatralny 3, 00–077 Warszawa

Szczegółowe informacje o spektaklu i repertuar

Zdjęcie główne: fotografia ze spektaklu autorstwa Marty Ankiersztejn, archiwum artystyczne Teatru Narodowego.