Pięć osób stoi w pracowni
Wizyta Generalnej Konserwator Zabytków – Bożeny Żelazowskiej na WKiRDS, 26 kwietnia 2024. Fot. arch. Wydziału KiRDS
26 kwietnia 2024 na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie odbyła się dwugodzinna wizyta Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalnej Konserwator Zabytków – Bożeny Żelazowskiej w towarzystwie Dyrektora Departamentu Ochrony Zabytków, Pana Jakuba Makowskiego.

Inicjatywa tej wizyty wyszła od dr hab. Moniki Jadzińskiej, prof. uczelni i dziekana WKiRDS. Spotkanie miało charakter nieoficjalny; omawiane tematy dotyczyły m.in. nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad nimi, aspektów technologicznych związanych z dziedzinami konserwacji, metodologii naukowej, ewaluacji oraz innych zagadnień związanych z działalnością różnych pracowni na Wydziale.