18 października 2023 w Galerii Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbył się wernisaż, pierwszej w tym roku akademickim, wystawy prac studentki piątego roku – Katarzyny Zawady.

Na wystawie są prezentowane, powstałe w ciągu ostatnich trzech lat, prace graficzne autorki wykonane w technice serigrafii i druku cyfrowego w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej. Katarzyna Zawada będzie realizowała pracę dyplomową z grafiki artystycznej pod kierunkiem prof.  Andrzeja Węcławskiego w Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

Katarzyna Zawada

Urodzona w 1997 roku artystka jest absolwentką liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Studiuje na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W obszarze jej zainteresowań jest człowiek w swej złożonej kondycji psychofizycznej, którego postać przedstawia w ekspresyjnych i abstrakcyjnych transpozycjach. Dotychczas zrealizowała cztery wystawy indywidualne. W najbliższym czasie jej prace będzie wystawiać hiszpańska Galeria Azur w Madrycie.

Abstrakcyjna, kolorowa grafika
Wystawa grafiki Katarzyny Zawady w Galerii Pracowni nr 6, Wydział Grafiki ASP w Warszawie

Wystawa prac Katarzyny Zawady

Galeria Pracowni nr 6