Grafika ze zdjęciem ekspozycji plakatów
„Wystawa jubileuszowa”. Kolekcja plakatów do wystaw zrealizowanych w Galerii Pracowni nr 6 w latach 2008-2023. Projekt plakatu: Kamil Zaleski
W grudniu 2023 w Galerii Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie będzie prezentowana kolekcja plakatów do wystaw, które odbyły się w przestrzeni Galerii Pracowni nr 6 w latach 2008-2023. „Wystawa jubileuszowa” jest realizowana w ramach obchodów 55-lecia Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Kuratorami wystawy są prof. Andrzej Węcławski i dr Kamil Zaleski.

Od początku działalności Pracowni Grafiki Warsztatowej (Pracowni nr 6), działającej później pod nazwą Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej, organizacja wystaw była integralną częścią programu nauczania. Wystawy w Galerii Pracowni nr 6 przygotowywali studenci, ale również zapraszani znani i cenieni artyści z różnych ośrodków z kraju i z zagranicy. Wernisażom towarzyszyły wykłady i spotkania autorskie. Wystawy niejednokrotnie miały charakter tematyczny i były podsumowaniem realizowanych zadań.

Grafika ze zdjęciem ekspozycji plakatów

„Wystawa jubileuszowa”. Kolekcja plakatów do wystaw zrealizowanych w Galerii Pracowni nr 6 w latach 2008-2023.
Kuratorzy wystawy: prof. Andrzej Węcławski, dr Kamil Zaleski

Wystawa jest realizowana w ramach obchodów 55-lecia Wydziału Grafiki ASP w Warszawie.

Galeria Pracowni nr 6
Wydział Grafiki ASP w Warszawie