15 listopada 2023 o godzinie 16:00 w Galerii Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie i wernisaż wystawy grafiki Michała Rygielskiego z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Komisarze wystawy: Andrzej Węcławski i Kamil Zaleski. Wystawę można oglądać do 4 grudnia.

„W grafice chcę zatrzymać odczucia i wrażenia jakich czasem doświadczam. Życie jest dla mnie rodzajem wektorowej podróży (od-do), która biegnie niosąc z sobą różne sytuacje. Wszystkie są związane z jakimś: miejscem, czasem, atmosferą, ludźmi. Wywołując większe lub mniejsze wrażenie, zapadają w pamięć lub naturalnie pozostają zapomniane.

Moje grafiki są próbą ich zapisu, czymś w postaci losowego subiektywnego dziennika, w którym używam języka techniki wypukłodruku. To zapis prowadzony bez planu, na zasadzie wewnętrznego impulsu. W większości prac inspiracją jest szeroko pojęta natura i sytuacje, które w niej zachodzą.

Powstałe cykle: „Powidoki pejzażu”, „Zapiski z Indonezji” (małe formy), „Wspomnienia z Indonezji” i obecnie kontynuowany „Projekt ART-zheimer” odnoszą się do osobistych doświadczeń związanych z kruchością i ulotnością pamięci, która może dotknąć każdego” – mówi Michał Rygielski.

Michał Rygielski

Urodzony 1967 w Gdańsku grafik i projektant jest związany z Wydziałem Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – dyplom z grafiki w pracowni wypukłodruku zrealizował w 1993 roku; od 1995 roku pracuje na macierzystej uczelni.

Zajmuje się grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym. Jest autorem 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Wziął udział w ponad 150 wystawach zbiorowych pokonkursowych i środowiskowych. Został kilkakrotnie nagrodzony.

Plakat
Wystawa Michała Rygielskiego w Galerii Pracowni nr 6, 15 listopada - 4 grudnia 2023

Wystawa Michała Rygielskiego w Galerii Pracowni nr 6
Komisarze wystawy: Andrzej Węcławski, Kamil Zaleski